Czary, wiedźmy, miłość i kościół

Po dzisiejszych książkach można spodziewać się naprawdę bardzo dużo. Można spodziewać się takich elementów, które będą dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem. To doskonale, ponieważ dzięki temu w każdej chwili można znaleźć fascynującą lekturę do czytania. I to niezależnie, czy mówimy o rynku zagranicznym, czy też o Polsce, gdzie można dzisiaj spotkać wielu znakomitych twórców odpowiedzialnych za powstanie sensacyjnych dzieł, romansów, powieści historycznych, itd. Dzisiaj jednak skupmy się na propozycji Shelby Mahurin pt.”Gołąb i wąż“.

W świecie magii

Shelby Mahurin od zawsze lubiła zajmować się magiczną tematyką. Było tak w dzieciństwie, jest tak i teraz. Może nie do końca może bawić się teraz w czarodziejskie gry. Śmiało można jednak swoje fantastyczne, magiczne pomysły spisywać na kartkę i tworzyć z nich śmiałe opowiadania. Książka “Gołąb i wąż” jest jej literackim debiutem, który zapowiadany jest jako wspaniałe podejście do nowoczesnej literatury kobiecej. Może dzięki tej książce cofamy się o kilka setek lat wstecz. Główna bohaterka Lou świetnie odnalazłaby się w czasach współczesnych, ponieważ jest bardzo wyraźną postacią, która nie raz i nie dwa pokazuje, że doskonale wie czym tak naprawdę jest cięty język. Czego możemy oczekiwać w tej książce? Lou dzisiaj to nieokrzesana złodziejka, która jest w stanie przetrwać tylko dlatego, że jest sprytna i nie daje sobie w kaszę dmuchać. Doskonale wie jak ma postępować, aby wygrać i przetrwać żyjąc na ulicach Cesarine. Nikt nie wie, że jeszcze dwa lata temu kobieta była czarownicą. Postanowiła jednak uciec z sabatu, ponieważ z czarami nie chciała mieć nic do czynienia.

Łowca czarownic

Reid Diggory, łowca czarownic na usługach Kościoła, jest drugą wyraźną postacią, która uważa, że jego zwierzchnicy mają zawsze rację. To co powie Arcybiskup jest dla niego bardzo ważne. Dlatego, kiedy Arcybiskup wyznacza Lou na jego żonę, nie sprzeciwia się. Dla obu małżeństwo z przymusu, staje się powoli szansą na to, aby odkryć prawdziwą miłość swojego życia. Prawdziwe uczucie zaczyna się powoli pojawiać między nimi. Reid dowiaduje się jednak, że Lou est tak naprawdę czarownicą. Czy w imię miłości łowca będzie w stanie porzucić swoje dotychczasowe zasady? Czy Lou nie przestanie kochać swojego męża, kiedy ten dowie się z jakiego świata ona się wywodzi? Dwie bardzo wyraźne osobistości to pewność, że książka stanie się jedną z najlepszych mieszanek wybuchowych, jakie można znaleźć aktualnie na rynku literackim.

Ludzie zdjęcie utworzone przez drobotdean - pl.freepik.com